top of page

הדרכה הורית

הורים רבים נתקלים באתגרים בגידול ילדיהם שנראים בלתי אפשריים ולעיתים יש תחושה שאין לנו את מי לשאול.

אנחנו לא לבד!

קשיים הנוגעים לדימוי עצמי, הצבת גבולות במגוון תחומים כגון תזונה, שעות שינה, מסכים ועוד....

במפגש נבין מה מקור הקשיים, נלמד כיצד לפתור בקלות חלק מהקשיים ונבין מהן הדרכים בהן ניתן לפתור את שאר הקשיים.

המפגש יכול להיות פרטני או קבוצתי, חד פעמי או סדנאי בהתאם לצרכים וליכולות.

מפגש חד פעמי אינו מוגבל בכמות המשתתפים ובעקבותיו תוכלו להגדיר את האתגרים המרכזיים עימם אתם מתמודדים ולהבין כיצד אפשר להתמודד עימם באופן המתאים ביותר.

סדרת מפגשים מוגבלת במספר המשתתפים ולאחריה תוכלו להבין וליישם התמודדות עם האתגרים ולהנות מההורות שלכם אף יותר.

המפגש או סדרת המפגשים יכולים להתקיים עבור קבוצה שתארגנו בעצמכם, ואני אגיע אליכם, או אצלי בקליניקה בגבעת ישעיהו.

 

הורות טבעונית

פעם... ממש מזמן... כשהחלטנו לעשות שינוי הוא השפיע בעיקר עלינו עצמנו. ואז הפכנו להורים. לפתע פתאום ההחלטות שלנו משפיעות על מישהו אחר. על מישהם אחרים. על הילדים שלנו.

ומה קורה כשהבחירות שלנו הן אחרות מכלל הסביבה, וילדינו-כילדים, אינם מבינים מדוע אסור, למה זה טוב וכמה כיף לי בתזונה שהוריי בחרו עבורי ששומרת על חבריי בעלי החיים מלהגיע אלי לצלחת.

יבואו ויגידו החבר'ה ששומעים זאת לראשונה: בסדר, קל להגיד - קשה לבצע... חברים ההפך הוא הנכון - אני כאדם, אינדיבידואל, טבעונית מזה 20 שנה, אם לשלושה ומקיימת משק בית טבעוני שבו ילדיי מבינים את מהות הבחירה, יתרונותיה, וכל אחד מהם בחר בדרכו להמשיך אותה: הגדולה נהנית מבישול ואפייה, הן בבית והן בטיוליה הרבים. הסנדוויץ מכין מטעמי טופו בחוג הסיירות ששולחים אלי אמהות לבקש מתכונים כי הילדים אהבו מאוד. והקטן אוהב להסביר לחברים על טבעונות ועל מה יש להם בצלחת, ילד... ילד מאושר ואהוב.

בהרצאה ייחודית תוכלו לשמוע זאת ועוד על שילוב הטבעונות בחיינו, הימנעות ממאבקי כח בעקבות התזונה המיוחדת וקבלה שלמה של ילדינו על בחירותיהם תוך כבוד והכלה ולקבל כלים לתיווך התזונה הטבעונית כך שהילדים ישמחו בה לפחות כמונו.

טיפול בעזרת בעלי חיים

בחברה שלנו קיים קשר הדוק בין בני אדם לבין חיות הבית שלהם. מוסדות משלבים יותר ויותר בעלי חיים במערך הטיפולי.

ייחודם הגדול של בעלי החיים נובע מהעובדה שאיננו יכולים לעשות בהם כרצוננו בזמנים ובתנאים הנוחים לנו. יש בעלי חיים שישתפו פעולה בשעות מסוימות של היממה, ולא בזמנים אחרים. יש צורך להתחשב במצבם הבריאותי וכן במצב רוחם ובאופי שלהם. העבודה עימם מדמה את העולם האנושי, בו יש צורך להתחשב באנשים אחרים. בעלי החיים יודעים להביע את רגשותיהם ועל מטפלים בעזרת בעלי חיים להצביע על תכונות אלה ולהדגיש את התנהגותם כפועל יוצא של התייחסותנו אליהם.

הצפייה והמעורבות בחיי בעלי החיים מפגישות אותנו עם תכנים רלוונטיים לחיינו כבני אדם, ובעבודה עימם אפשר להפיק רווח טיפולי ישיר או עקיף בתחומים רבים ובהם שיפור הדימוי העצמי, חיזוק יכולת האינטימיות והאמפתיה, הקניית אחריות, יצירת מגע עם תכנים רגשיים, פיתוח תחושתיות, לימוד תפקודים הוריים ועוד. באופן כללי טיפול בעזרת בעלי חיים יכול לתרום לשיקום הנפשי והפיסי, לאפשר דיאלוג פתוח ובטוח יותר, לתרום לגיבוש הקבוצה ולמודעות גדולה יותר לאחר ולמצבי הרוח שלו.

לאנשי טיפול וחינוך פורמלי ובלתי פורמלי

בהרצאה עניינית וממוקדת למובילי, מדריכי, מטפלי וחונכי קבוצות באשר הם, בהרצאה זו נדבר על מגוון נושאים מאתגרים העולים במהלך הזמנים ופוגשים אותנו, את הילדים ואת הקבוצה - עם שאלות שלפעמים המענה עליהן מורכב.

  1. ניהול קבוצה: שיפור יכולות הדרכה: איגוד מספר גורמים יחד וניהולם כגוף אחד.

  2. בנייה וגיבוש קבוצה: כל אחד מגיע מבית כזה או אחר, התזונה שונה, המנהגים שונים וההרגלים אחרים. ההטרוגניות של הקבוצה תורמת ומוסיפה למגוון ומכאן אפשר לגדול ולצמוח.

  3. מוגנות: התמודדות עם אלימות, מיניות ושימוש בחומרים מסוכנים וכן נורמות חברתיות, לחץ חברתי, כוכבים טלוויזיוניים, תרבות היו-טיוב, אינסטגרם ועוד.
     

בפגישה, סדנה או מספר מפגשים תקבלו כלים להתמודדות, מניעת סיכונים מיותרים ומענה לשאלות שמשאירות אותנו, כמבוגרים בוגרים או צעירים, חסרי מילים וידע.

ניתן להזמין סדרת מפגשים מקיפה או מפגש חד פעמי הנוגע באחד הנושאים, או ליצור קבוצת הדרכה פיסית ו/או וירטואלית לליווי מתמשך.

הדרכה הורית
הדרכות למטפלים
טיפול בעזרת בע"ח
bottom of page